Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


 
ΦόρουμΑναζήτησηΕγγραφήLatest imagesΣύνδεση

 

 Ο νιόπαντρος Γιωρίκας

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
TENIA
Newbie
Newbie
TENIA


Αριθμός μηνυμάτων : 92
Registration date : 05/12/2007

Ο νιόπαντρος Γιωρίκας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ο νιόπαντρος Γιωρίκας   Ο νιόπαντρος Γιωρίκας Icon_minitimeΤρι Δεκ 11, 2007 5:46 pm

Ο νιόπαντρος Γιωρίκας πήγε στη Γερμανία με τη γυναίκα του, να δουλέψουν. Δε βρήκε δουλεία για τη γυναίκα του. Κάποιος ενδιαφέρθηκε και του λέει:
- Στην Αμερική έχουν δουλεία για την γυναίκα σου.
Συμφώνησαν, η γυναίκα του έφυγε στην Αμερική όπου κ’ δούλευε εκεί.
Μετά από δυο χρόνια πήρε το πρώτο γράμμα. Διαβάζει και τι να δει; Έγραφε ότι κάνανε αγόρι. Ο Γιωρίκας από τη χαρά του κερνούσε τον κόσμο. Έπειτα από 3 χρόνια η γυναίκα του γύρισε στην Ελλάδα. Τότε τι να δει ο Γιωρίκας ; Βλέπει ένα μαύρο παιδί!
- Βρε συ, λέει, αυτό το παιδί πως έγινε μαύρο; Εγώ είμαι άσπρος κ’ εσύ είσαι άσπρη.
- Τι να σου πω, αυτό όταν ήταν μικρό δεν είχα γάλα να το δώσω και το έδωσα σε μια μαύρη, έτσι πήρε το χρώμα της.
- Βρε συ, αυτό πως έγινε μαύρο πάλη την λέει.
- Να πας να ρωτήσεις τη μάνα σου, τον είπε η γυναίκα του.
- Ο Γιωρίκας δεν έχασε καιρό , πήγε ρώτησε τη μάνα του.
- Αυτή η γυναίκα μου, με λέει, πως από τη μαύρη γυναίκα βύζαξε το μωρό και αυτό έγινε μαύρο,
Η μάνα του σκέφτηκε λίγο και μετά τον λέει:
- Αχ Γιωρίκα πουλί μ’, εγώ πα όντες έσνε μικρός ’κ’ είχα γάλα να βυζαλίζω σε, εδέκα σε ’ς σο χτήνον και για τα’ ατό ένουσνε ένα βούδ!
ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ
-ΑΧ Γιωρικα εγω οταν ησουν μικρος δεν ειχα γαλα να σε βυζαξω και σε εδωσα γαλα απο αγελαδα και γι'αυτο εγινες βοδι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MaryPoppins
Regular Member
Regular Member
MaryPoppins


Αριθμός μηνυμάτων : 211
Ηλικία : 37
Location : leventogena kai 1000tragoudismeni salonika
Registration date : 05/12/2007

Ο νιόπαντρος Γιωρίκας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο νιόπαντρος Γιωρίκας   Ο νιόπαντρος Γιωρίκας Icon_minitimeΤρι Δεκ 11, 2007 6:10 pm

lol lol
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://marupoppins21.hi5.com
akis_x
Admin
Admin
akis_x


Αριθμός μηνυμάτων : 166
Ηλικία : 38
Location : eimai pantou!
Registration date : 04/12/2007

Ο νιόπαντρος Γιωρίκας Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο νιόπαντρος Γιωρίκας   Ο νιόπαντρος Γιωρίκας Icon_minitimeΤρι Δεκ 11, 2007 8:42 pm

................................................... Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ο νιόπαντρος Γιωρίκας
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Ψυχαγώγηση :: Ανέκδοτα-
Μετάβαση σε: